Zbigniew Młynarski

Zbigniew Młynarski – kim jest?

Zbigniew Młynarski – osoba z cukrzycą

Zbigniew Młynarski przez około 25 lat zmagał się z cukrzycą typu 2. Obecnie ma cukrzycę wyrównaną. Swoją walkę z cukrzycą opisał w swoim filmie: https://youtu.be/BuRLDxDphRA. Swego czasu został nawet określony przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków jako „przyjaciel wszystkich cukrzyków”.

❗ Zobacz filmy Zbigniewa Młynarskiego o cukrzycy:

Zbigniew Młynarski – autor koncepcji poprawiania odżywiania i twórca Programu DrDietman

W 2004 r Zbigniew Młynarski zwrócił się o poradę do prof. Stanisława Bergera – twórcy Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz prof. Janusza Kellera, Kierownika Katedry Dietetyki na tymże wydziale. W toku wielu spotkań i dyskusji powstał zarys koncepcji poprawiania odżywiania poprzez uregulowanie poczucia apetytu, głodu i sytości. Prof. Berger był wtedy już na emeryturze, natomiast prof. Keller właśnie się do emerytury zbliżał i zamierzał zakończyć działalność naukową. Nie było zatem warunków do rozpracowania metody w trybie badań naukowych. Nadto potrzebny był program komputerowy, a tego typu opracowania nie były wykonywane na SGGW. Poprzestano zatem na wykorzystaniu metody do celów praktycznych. Zbigniew Młynarski opracował koncepcję programu, który został przez niego nazwany DrDietman, powierzając jego opracowanie informatyczne grupie programistów, w tym m.in. Grzegorzowi Bednarskiemu.  W dopracowaniu metody uczestniczyli lekarz Paweł Kańka i dietetyczka dr. inż. Agnieszka Starbała-Stepniewski. Nie można wskazać jednej osoby jako autora metody, chociaż największy udział przypada na prof. Janusza Kellera i Zbigniewa Młynarskiego, autora kalografu (jednego z wykresów analitycznych w Programie DrDietman). 

Zdjecie ZM 1 - Zbigniew Młynarski - kim jest?
Zbigniew Młynarski

Zbigniew Młynarski – autor książki „Jedz dobrze i nie tyj

Książka „Jedz dobrze i nie tyj” powstała z inicjatywy i namowy nieżyjącego już Profesora Janusza Kellera, będącego jedną z najwybitniejszych postaci w historii polskiej nauki o żywieniu człowieka. Pan Profesor powtarzał Zbigniewowi Młynarskiemu wielokrotnie: „opanował pan bardzo dobrze tajniki dietetyki, zdobywając wiedzę dla siebie, a nie w celu wykonywania zawodu. Patrzy pan na zasady odżywiania z innej perspektywy niż osoby parające się tym zawodowo. Jest pana obowiązkiem podzielenie się częścią swoich przemyśleń z wszystkimi osobami, które pragną wyregulować swoje poczucie apetytu, żeby móc zawsze jeść to, na co im przyjdzie ochota, a jednocześnie odżywiać się zdrowo i czerpać z jedzenia możliwie najwięcej przyjemności”.

❗ Poniżej okładka książki „Jedz dobrze i nie tyj”:

Okladka ksiazki 762x1024 - Zbigniew Młynarski - kim jest?

A tu można zobaczyć zwiastun książki „Jedz dobrze i nie tyj” 👇

Zbigniew Młynarski – twórca kanału „Jedz dobrze by Młynarski”

Na kanale na YouTube Jedz dobrze by Młynarski można się dowiedzieć jak czerpać z jedzenia możliwie najwięcej zdrowia i radości 🙂 (bez przymuszania się do czegoś i wyrzeczeń) – w tym przy cukrzycy. Oprócz Zbigniewa Młynarskiego, autorami filmów na kanale są:

  • Piotr Rutkowski – dietetyk 🍎, redaktor naczelny portalu jedzdobrze.pl
  • Aleksandra Luba-Stępińska – dietetyk 🍅, redaktor portalu jedzdobrze.pl